Pazartesi , 18 Kasım 2019
Duyurular

Apple Watch 2 Geliyor!

apple-watch-2-geliyor--5429202

Apple Watch 2 Geliyor!

Geçtiğimiz haftalarda teknolojiseverler ile buluşan Apple Watch, 2. Nesil söylentileri ile tekrar gündeme damgasını vurdu!

Apple Watch hakkında bilmediğimiz bir şey kalmadı artık. Eli kulağında olan akıllı saat, pek çok kullanıcıdan pek çok farklı görüş aldı. Kimileri saati çok beğendi; kimileri gereksiz buldu. Watch, kimilerine göre çok pahalı bir oyuncaktı; kimilerine göre de piyasaya çıkar çıkmaz alınası bir ürün. “Apple, ürünlerinin ikinci versiyonlarını çok daha gelişmiş çıkarıyor. İkinci versiyonu bekleyin.”ci kullanıcılar da mevcuttu. İşte bu haber, daha çok bu kullanıcıları ilgilendiriyor.

Cowen&Co.’dan TimothyArcuri, Watch 2’nin bu yılın sonuna doğru geleceğini belirtmiş. İşin ilginci, yeni Watch’un herhangi bir iPhone bağlantısına gerek duymayacak oluşu. Analistin bir diğer iddiası da, yeni saatin Samsung’un üreteceği OLED ekran kullanacağı. Kısacası karşımızda, yepyeni bir Watch duruyor. Hatta bu özelliklere sahip olacaksa, hâlihazırdaki Watch’u satın alan kullanıcıların epey moralini bozabilecek potansiyelde bir ürün olacak bu.

Daha önce çıkan söylentiler, Apple‘ın Watch için düşündüğü kimi sensörleri yetiştiremediği yönündeydi. Bu sensörler arasında kan basıncını, stresi vs. ölçenler de olacaktı; ancak yaptığı testlerde firma, saatin ne kadar sıkı takıldığı ve kullananın kolunda ne kadar kıl olduğu gibi etmenlerden ötürü sonuçların çok başka olabileceğini gördü. Böylelikle bu sensörler, saat tanıtımına yetiştirilemedi ve sonunda da üründen çıkarıldı. Gelen bilgiler, söz konusu sensörlerin de yeni Watch’a eklenebileceği yönünde.